Zamknij

Usługi

Co zrobiliśmy?

Portal informacyjny Miasta Chełm - chelmski.eu

Chelmski.eu istnieje od 10 lat i przekazuje mieszkańcom Chełma i okolic informacje lokalne. Portal jest prowadzony przez niezależnych wydawców. Właściciele postawili za cel umożliwienie rozwijania się portalu oraz reklamowania lokalnych przedsiębiorców i inicjatyw. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w odświeżeniu jego wyglądu i zwiększeniu wygody korzystania z portalu. Przy okazji wykonaliśmy przeniesienie wszystkich treści  z 10 lat do nowego portalu.

Cel

Klient postawił przed nami zadanie wykonania portalu na bardziej efektywnym systemie zarządzania treścią, który umożliwiałby szybszą i efektywniejszą rozbudowę portalu oraz nie generował tak wiele błędów i ryzyk jak dotychczasowy WordPress. Wybór padł na processwire.com - elastyczny i szybki CMS/CMF. Ponadto naszym zadaniem było skuteczna migracja treści ze starego portalu do nowego, budowa nowej koncepcji struktury treści, optymalizacja pod SERP oraz wprowadzenie nowych funkcji ułatwiających przeglądanie serwisu. Dodatkowo stworzyć mieliśmy system do obsługi reklam własnych.

Wykonanie

Całość prac rozpoczęliśmy od przeprojektowania struktury kategorii i tagów, które generowały zbyt wiele pustych rekordów w SERP oraz duży bałagan w samym serwisie. Nowa struktura została uproszczona i połączyła stare kategorie. Tagi zostały zaprojektowane od nowa, żeby redaktorzy korzystali z już zastanych - dzięki temu informacje w portalu można porządkować z większą dokładnością. Ponadto zaprojektowaliśmy nowy układ informacji oraz nową "jedynkę". Całość artykułów została zmigrowana do nowego portalu i dla weryfikacji redaktorzy posiadali odsyłacze do poprzednich artykułów w celu dokonania poprawek. Całość portalu została wykonana w szybkim terminie. Następnie wprowadziliśmy zmiany i drobne poprawki zgłoszone do opracowania. Wiele naszych sugestii przydało się i zostało wdrożonych. 

Efekt

Ostateczny efekt cieszy nie tylko oko. Informacje są czytelne, reklamy nie przeszkadzają, a możliwość komentowania powoduje, że portal jest chętnie odwiedzany.

chelmski-eu_portal_cms.png

Wróć do projektów

Kontakt

ADM-media Lublin

Długa 5 lok. 58
20-576 Lublin


tel. +48 81 534 76 84

tel. +48 81 440 49 11


ADM-media Warszawa

tel. +48 531 224 549


pn-pt 8:00-16:00 UTC+1

© 2024 Adm-media, realizacja: adm-media.pl