Zamknij

Usługi

Co zrobiliśmy?

Fundacja Kocia Dolina - zmiany w UX, szybsze otwieranie się nowej strony www

wdrożenie CMSoptymalizacja szybkości otwierania się stronySEOoptymalizacja UX

Klient

Fundacja zajmująca się pomocą kotom porzuconym i chorym. Organizacja Pożytku Publicznego - Fundacja Kocia Dolina w Inowrocławia.

Zadanie dla Agencji

Przebudować istniejącą stronę internetową w celu:

  1. zapobieżenia włamaniom hakerskim i zwiększenia szybkości otwierania się strony,
  2. bardziej efektywnego pozyskiwania funduszy na działalność statutową,
  3. bardziej efektywnego promowania adopcji kotów będących pod opieką Fundacji. 

Bezpieczeństwo

Obecnie stosowany system zarządzania treścią WordPress generował duże kłopoty, gdyż był podatny na przypadkowe włamania. Fundacja nie mogła pozwolić sobie na stały dozór nad CMSem, który jest najczęściej stosowanym systemem zarządzania treścią na świecie - 27% wszystkich stron www jest uruchomionych na WP (wg w3techs.com). Wymaga jednak ciągłej czujności i opieki administracyjnej. 

Zaproponowaliśmy migrację serwisu do naszego systemu zarządzania treścią Alice CMS. Budowa naszego autorskiego systemu zarządzania treścią oraz szybkie działanie pozwoliły osiągnąć maksymalne noty w testach prędkości otwierania się strony.

Test wykonano na narzędziu: gtmetrix.com

UX (user experience)

Dla wygody użytkowników zastosowaliśmy inny układ najważniejszych treści.

  1. Informacje o nr konta i możliwościach pomocy są tuż nad logotypem. Dzięki temu każdy wie od razu po wejściu na stronę jakie formy pomocy preferuje Fundacja (wpłaty na konto i przez PayPal).  
  2. Dział "Koty" - prezentujący koty do adopcji, "wyadoptowane" oraz "za tęczowym mostem" został wykonany tak, żeby zaraz po wejściu na podstronę można było zobaczyć jak najwięcej kotków. Koty zaś zaadoptowane wirtualnie są oznaczone informacją na zdjęciu w kolorze zielonym. Dział "Koty" dzięki nowej budowie łatwiej jest przejrzeć. Łatwiej też podjąć decyzję o sposobie pomocy. 
  3. Zmieniono barwy nagłówka i linków na bardziej kontrastowe. Dzięki temu są bardziej zauważalne i czyta się je lepiej.Nawigacja po stronie jest też wygodniejsza, niż w poprzedniej wersji. 

 

Zobacz stronę: http://kociadolina.pl/

Zrzut ekranu prezentujący nową stronę internetową Schroniska dla Bezdomnych Kotów i Hospicjum kociadolina.pl - system zarządzania treścią Alice CMS

Wróć do projektów

Kontakt

ADM-media Lublin

Długa 5 lok. 58
20-576 Lublin


tel. +48 81 534 76 84

tel. +48 81 440 49 11


ADM-media Warszawa

tel. +48 531 224 549


pn-pt 8:00-16:00 UTC+1

© 2022 Adm-media, realizacja: adm-media.pl